במשך 31 שנות פעילותנו, הוצבו ברחבי הארץ למעלה מ-300 מתקנים בפריסה ארצית ב-130 ערים וישובים. מתקנים אלו משרתים כל יהודי הגר בארץ ישראל ומעוניין לטפל בגניזה שברשותו בכבוד ולפי ההלכה.

מתקן הגניזה הינו מתקן יחודי, פרי תכנונה של עמותת "גניזה כללית", המוצב ברחובה של עיר בקרבת בתי כנסת, או בבתי עלמין. המתקן נועד לספק מקום לריכוז מכובד ואסתטי לגניזה, עד לאיסופה וקבורתה ע"י העמותה.

מתקן הגניזה מיוצר מפח עמיד ומוגן מפני גשם. למתקן פתחים המיועדים להכנסת גניזה רגילה (כתבי קודש ותשמישי קדושה ומצוה), וכן תיבה נפרדת עבור גניזה חמורה (תפילין ומזוזות) הטעונה גניזה מיוחדת.

קיימים מספר סוגי מתקנים שונים מתקן שכונתי רגיל, מתקן שכונתי מאויר, מעמד למושבים ומתקן אזורי לבתי עלמין.

איסוף הגניזה מהמתקנים ברחבי הארץ מבוצע באמצעות צוות של 6 עובדי שטח ו-3 משאיות מנוף. מידי יום נאספים כ-40 שקים במשקל 12 טון.

בתקופת פסח, שזוהי התקופה העמוסה ביותר בשנה, האיסוף מתבצע במשמרות 24 שעות ביממה.

עבודת איסוף הגניזה והבאתה לקבורה הינה עבודה סיזיפית ומפרכת, הנעשית בכל תנאי מזג האויר במשך כל השנה במסירות, בנאמנות ובזהירות, כיאה לכבודם של כתבי הקודש.

המתקנים במקומות השונים מתמלאים בתדירות שונה, כל מתקן בהתאם לגודל המקום ואופיו. בעזרת תוכנת מחשב מיוחדת אנו לומדים את קצב התמלאותו של כל מתקן, וכך אנו יכולים לשער מתי יש צורך בפינוי.

עם התמלא המתקן, נארזת תכולתו לתוך שקי ענק. תיבת הקלף שבמתקן מרוקנת בנפרד. לאחר מכן הגניזה משונעת באמצעות משאית מנוף ישירות לאתר הקבורה.
מידי חודש נקברים בממוצע 265 טון גניזה. ובשנה 3,500 טון גניזה הכוללים 11,000 שקים בנפח 13,750 קוב!

הגניזה נפרקת באתר בתוך חפירה נמוכה. מידי יום טרקטור מכסה אותה באדמה עד לכיסויה המלא. לאחר גמר השכבה הראשונה מניחים מעליה שכבה נוספת של שקים וכך הלאה.

בגמר מילוי המקום הגניזה מכוסה בשכבת אדמה גבוהה באופן שלא תתגלה לעולם. במקום יבוצע תהליך של שיקום ושיחזור הנוף הסביבתי, וחל בו איסור חפירה או בניה.
קבורת הגניזה מתבצעת בתאום עם המשרד להגנת הסביבה, באתרים מורשים בהם איטומים למניעת חלחול הדיו (המכיל חומר רעיל) למי התהום.